Muhteşem Koltuk: İran`ın Koruyucular Konseyi Başkanı Ayetullah Ahmet Cenneti saltanat koltuğunda

13911213204205569_PhotoL

Foto: farsnews.com 

Açıklamaya, analize ve yoruma gerek var mı? Zanetmiyorum, her şey ortada. Fakat,  bunlar İran`ın gece gündüz Şii İslam`la yatıp kalktığı Ayetullahlarının muhteşem koltukları. İşte 34 yıl sonra İslam Cumhuriyetinin verdiği saltanat koltukları. Günümüz İran`daki mollaların korktuğu şey yanlız bu saltanat koltukları ve servetlerinin kayıbı, gerisi yalan ve islam`ı ve halkın inancını kullanma oyunu.  

Bu koltukların daha da muhteşemlerini görmek olur. Bu rejim dağılırsa, daha şaşırtıcı haberler ve özellikle mollaların halka görülmeyen lüks yaşamlarından gerçekleri göreceksiniz. Tıpkı, Saddam Hüseyin, Bin ali, Gaddafi, Mübarek v.b.  rejimlerde gördüğümüz gibi. 

İran`daki halk ekmek bulamaz durumdayken ve milyonlarca üniversite, yüksek lisans mezun ve uzman gençleri işsiz ve parasız geleceğe ümütsüz bakarken ve dolaysıyla intiharlara sürüklenirken, 1979 Humeyni devriminden önce, bir kuruşa sahip olmayan rejimin aç mollaları ve din adamları bugün milyonlar ve milyarlarla yatıp kalkmaktalar. Haram, torpil ve rüşvet yollarla zenginleşen mollalların, din adamlarının ve İran Devrim Muhafızlarının çocukları ise, en az iki işten maaş almaktalar. Bir işsiz molla çocuğunu günümüz İran`da göremezsiniz! çocuklarına mollalar ve rejim “Ağazade” diyor.  Örneğin, ağazade Londra`da, Paris`te, New York`ta eğitim alıyor, ağazade bankaların müdürü, ağazade 5 gemi ithal etti, ağazade 5 gemi ihraç etti, v.b. Ayrıca, Veliy-i Fakih ve dini lider Ali Hamaneyi`nin oğlu Mücteba Hamaneyi`nin milyarlar dolar servetinden bahs etmedik burada…

Aran ERDEBİLLİ

04 Mart 2013

Reklamlar