Çapulcubaşı savaş baronu oluyor

Kan döktükçe müzakere şansının arttığını gören terör örgütü; işi iyice azıttı, Mesud Barzani’nin korumasında silah fabrikası kurdu.
Mühimmat da üretiyor BaŞbakan Erdoğan’ın Kürt açılımında bel bağladığı peşmerge reisi, savaş baronluğuna soyundu. PKK, Barzani’nin bölgesinde silah fabrikası kurarak Kaleşnikof, M-16, roketatar ve mermi üretmeye başladı.
Yeni terör programı!.. İstİhbarat ve güvenlik birimleri ise PKK’nın yeni eylemlere hazırlandığını belirledi. Terör örgütünün turizm bölgelerini hedef alacağı, asker ve polisten rehine almayı hedeflediği bilgilerine ulaşıldı.

Aşiret reisliğinden savaş baronluğuna

Başbakan Erdoğan’ın Kürt açılımında bel bağladığı peşmerge reisi Barzani, kontrolü altındaki topraklarda terör örgütü PKK’nın kurduğu silah fabrikasına izin verdi.
İki yüzlü Barzani Ankara’nın talepleri doğrultusunda PKK’ya silah bırakma çağrısı yapan Mesud Barzani, teröristlerin kendi silahlarını üretmesine ise izin verdi.


Haber: Necdet Pekmezci

Başbakan Tayyip Erdoğan’ın ve AKP iktidarının Kürt açılımı sürecinde umut bağladığı peşmerge reisi Mesud Barzani, PKK’nın terör faaliyetlerini önleme bir yana dursun, örgütün kurduğu silah fabrikasına da yol verdi. İstihbarat ve güvenlik birimleri terör örgütü PKK’nın silah ve mühimmat fabrikasını peşmerge reisi Barzani’nin kontrolündeki bölgede kurdukları bilgisine ulaştı. Bu bilgiler acil koduyla not olarak ilgili kurumlara da gönderildi. Terör örgütü PKK, Kuzey Irak’ta kurduğu fabrikada Kaleşnikof, M-16, roketatar ve mermilerini üretmeye başladı. Uzun süredir Kuzey Irak’ta toplamayı planladığı Kürt Ulusal Konseyi’ne PKK’nın ancak silah bırakma şartıyla katılabileceğini ilan eden ve sık sık PKK’ya silah bırakma çağrısı yapan Barzani’nin son istihbarat raporuyla bir kez daha samimi olmadığı ortaya çıktı. İstihbarat birimlerinin elde ettiği bilgilere göre, terör örgütü PKK, Türk Silahlı Kuvvetleri’nde kullanılan jammer araçlarını, geliştirdiği bir yöntemle etkisiz hale getirdi. Aşiret reisi Barzani, ABD sayesinde kurulan kukla devletin başkanı olmasının yanı sıra şimdi de savaş baronluğuna soyunmuş oldu. İstihbarat ve Güvenlik birimlerinin terör örgütü ile ilgili hazırladıkları son raporun satır başları şöyle:

Suikastlar artacak

KUZEY IRAK’TA SİLAH FABRİKASI:

 Terör örgütü PKK, Kaleşnikof, M-16 ve roket atar üreten bir fabrika kurdu. Burada silahların yanı sıra mühimmat da imal ediliyor.

JAMMER’A KARŞI EĞİTİM:

 Bölücü terör örgütü c-4 türü patlayıcıyı fünyeye bağlı iki adet kablonun yardımıyla cep telefonuna bağlıyor. Kablolardan biri anahtar olarak kullanılıyor. Anahtar sistem kurulurken kapalı tutuluyor. Patlayıcı kullanıma hazır hale geldiğinde anahtar açılıyor. Bir başka telefondan sinyal gönderildiğinde de patlayıcı infilak ediyor.

 PKK SEYAHAT ACENTELERİNDE:

 Terör örgütü özellikle KCK mensuplarını, bazı seyahat acentelerine yerleştirdi. Bunlar sayesinde bölgeye giden, polis, asker ve diğer güvenlik mensuplarının hareket saatlerini ve kullandıkları güzergâhlarını öğreniyor. Bölgede bundan böyle asker ve polisler kaçırılacak

REHİN ALMALAR ARTACAK:

 Terör örgütü önümüzdeki günlerde özellikle sivilleri de kaçıracak. Devlete yakınlığı ile bilinen isimler ve aileleri hedefte.

TURİZM HEDEFTE:

 Bölücü örgütün hedefinde yine tatil beldeleri var. Amaç turizmi baltalamak. Turistik yörelerde bombalı saldırılar olabilir. Turist kaçırmalar yaşanabilir:

09 Haziran 2012

yenicaggazetesi.com.tr

Reklamlar