GENELKURMAY BAŞKANI ORGENERAL NECDET ÖZEL’İN KKTC KURUCU CUMHURBAŞKANI RAUF RAİF DENKTAŞ’IN VEFATI NEDENİYLE YAYIMLADIĞI MESAJ

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Kurucu Cumhurbaşkanı Merhum Rauf Raif DENKTAŞ’ı kaybetmenin derin üzüntüsü içerisindeyiz.

Ömrünü KIBRIS TÜRK’ünün onurlu mücadelesine adamış ve bu uğurda birçok güçlüğe göğüs gererek KKTC’nin kuruluşunu gerçekleştirmiş, daima ANAVATAN olarak dilinden düşürmediği TÜRKİYE’ye samimi ve gönülden bağlılığı ile bugünün ve geleceğin nesillerine ışık tutmuş, örnek olmuş, gerçek bir TÜRK milliyetçisini kaybettik.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki Mehmetçikleri bir baba şefkati ile bağrına basmış, onları kucaklamış, onlarla gönül bağı kurmuş örnek bir lideri kaybettik.

Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları, merhum DENKTAŞ’ın kişiliğini ve hizmetini unutmayacak, onu daima gönüllerinde yaşatacak ve ortaya koyduğu ideallerin yaşatılmasının takipçisi olacaktır.

Bu düşüncelerle, Merhuma yüce Allah’tan rahmet, kederli aile fertlerine, Kıbrıslı soydaşlarımıza ve aziz milletimize sabırlar ve başsağlığı diliyoruz.

14 OCAK 2012

tsk.tr

Reklamlar